דר מספרת

דר מספרת 

 עמדתי   להיבחן לקראת סיום קורס שהיה  אינטנסיבי, מאתגר ומקצועי מאוד.

 מבחן הגמר היה עבורי מקור לתחושת כשלון  ופחד. היתי צריכה לאסוף ולאגור את כל כוחותיי על מנת לעמוד  במבחן.  הידיעה שאולי אכשל ואאלץ לפנות למסלול אחר בחיי ששוב יידרוש מבחנים עוררה מתח רב.

אני מטופלת על ידי הומאופטיה וקניסולוגיה, היה לי ברור שאוכל להתחזק לקראת רגעי המבחן הגורליים.

פניתי לג'נט על מנת שתאזן אותי, ג'נט הובילה אותי בהדמיית המטרהשלי לעשות את המבחן בריכוז ורוגע

ביצעתי מבחר מתרגילי הקינסולוגיה החינוכית (תרגיל הקוק, נקודות חיוביות..נשימות בטן והפעלת הזרוע..).. במהלך התירגול הצלחתי ממש להתרכז ולחזק את עצמי לקראת המבחן.

יום למחרת, כאשר התחיל המבחן, ישבתי מרוכזת, מפוקסת, דרוכה ובשליטה מלאה על עצמי.

היתה זו הרגשה נפלאה לדעת שיש בי את הכוח להתחזק ושתמיד אני יכולה לסמוך על עצמי.

בתום המבחן יצאתי עם תחושה חזקה ונינוחה, וכעבור יום הודיעו לי שעברתי בהצלחה רבה את המבחן ( 91%)!!!! איזה כיף"

הסבר קצר מפי גנט המדריכה:

למרות  שיש הרבה   ידע על תפקוד המוח בעשור האחרון אנו לא בדיוק יודעים מה קורה בתוך המוח. בשבילינו הוא כמו "קופסה שחורה". יודעים מה נכנס ומה יוצא בצד השני אבל באמצע אנו רק יכולים לעשות ספקולציות על מה קורה בתוך המוח.

 כאשר אדם במתח תפקוד המוח יורד. הקשרים בחלקי המוח המאפשרים לאדם להשתמש בידע שלו נחסמים. האם קרה לכם פעם ששטפתם כלים ובאותו זמן שמעתם חדשות שמעלות דאגה? פתאום כלי נופל מידיכם ולמה? ההקשרים במוח שמביאים לשיתוף פעולה בין הידיים העיניים והאוזניים נתקים לרגע ויד שמאל אינה בקשר עם יד ימין

אנו רואים שהאיזון שדר עשתה הצליח עוד לפני שהיא נכנסה למבחן! לפני המבחן היא הייתה יותר רגועה, במהלך המבחן היא הרגישה נינוחה ומרוכזת. דר התכוננה למבחן וידעה את החומר, ,מה שהיה עלול להכשיל אותה היה המתח   שנמצאה בו.  . בדיוק כמו הדוגמה שהבאתי למעלה, כאשר האדם נמצא במתח המוח לא מתפקד טוב והידע מתבלבל עד כדי שיתוק מוחלט. אנו לא יודעים אם דר הייתה עוברת את המבחן בלי איזון בתרגילי מוח, אנו כן יודעים שהיא עברה אותו בקלות  ובפחות מתח והרגשה מעולה. (מעניין לדעת שלפני חודש דר נכשלה במבחן דומה כאשר לא עברה את ה85% הדרוש למרות שהיא למדה לקראת המבחן). בנוסף יש השלכות לחוויה המתוקנת, המוח "למד" שהוא יכול להיות רגוע במהלך המבחן ולפי הניסיון שלי זה יסייע לדר במבחנים העתידיים העומדים על הפרק.

האיזונים של תרגילי מוח מאפשרים לאדם לקחת אחריות ולהוביל לקראת מטרות שהוא מציב לעצמו. הגישה הזו נותנת כוח לאדם לנהל את חייו.  תפקיד המדריך לתרגילי מוח הוא ליצור מרחב וידע בשיטה לשימוש המודרך.

גנט פרימוסט חברת הסגל ומייצגת את האגודה הבין לאומית של תרגילי מוח בארץ

 

Brain Gym is a registered trademark of the Educational Kinesiology Foundation / Brain Gym International