עדנה שפירא

דוא"ל: ednash@zahav.net.il
טלפון: 052-6340028
קרית ביאליק


פרופיל אישי:

את הקינסיולוגיה הכרתי בחיפושיי אחר מענה חדש ונוסף לאלרגיהשליוותה אותי מילדות.
התודעתילשיטת מגע בריאות,נשביתי בקסמה של השיטה והתחלתי את לימודיי במסלול זה ביולי 1986 הוסמכתי להדרכה ע"י האגודה הבינלאומית למגע בריאות שבארה"ב.
בהמשך שהות משפחתי בשבתון בארה"ב הכרתי והשתלמתיבשיטת "מוח אחד".
הקמתי את מרכז שילובים – המרכז הישראלי לקינסיולוגיה וחשיבה מחדשת בשנת 1987.

הקינסיולוגיה על ענפיה השונים, הוסיפה רבות לחיי וכחלק מהחיפוש וההתלהבות ללמוד ולחקור את עולם הקינסיולוגיה הזמנתי ארצה קינסיולוגים בינלאומיים ורבים מתלמידי ותלמידי מדריכים אחרים הצטרפו אלי ללמידה ולהתמקצעות כקינסיולוגים, וכך הורחב ענף הקינסיולוגיה בארץ.

בשנים 1991-1994 למדתי במכון מעגלים הנחיית קבוצות ומדעי ההתנהגות.

ביקרו ולימדו בארץ: בוני אפשטיין, קובי סכספורט, גורדון סטוקס, סווטלנה מגסטובה, פרנק מהוני, שרון פרומיסלו.

קינסיולוגיה החינוכית בשילובים – בשנת 1998, נחשפתי לקינסיולוגיה החינוכית כשנתקלתי בספרה של קרלה הנפורד "חוכמה בתנועה". דאגתי לתרגומוולהוצאתו לאור בעזרת חברי מהוצאת נורד.

קרלההנפורד הגיעה ארצה ב-1999 והעבירהאת קורס–"הפיזיולוגיה הבסיסית של הקינסיולוגיה החינוכית" ; ואני הבנתי שהגעתי הביתה – מצאתי את החלק החסר בפאזל המקצועי שלי כקינסיולוגית.
הוקסמתי מהפשטות והיכולת לקחת אחריות אישית ולהוביל את עצמי בתהליכי איזון מופלאים, וכן מהאפשרות להעביר ידע זה לכל אדם/משפחה/איש עסקיםובמיוחד היכולת לעבוד עם קבוצות בתהליכי איזון קבוצתיים.

בשנת 2000 נפתח בשילוביםמסלול לימודים שלם של הקינסיולוגיה החינוכית/תרגילי מוח.

בשנת 2004 הקמתי את הוצאת ע.נ.ב.ר. מילים בתנועה בשיתוף עם שרה דהן, כדי לתת מענה לספרות מקצועית, מקורית ומתורגמת בענף הקינסיולוגיה.

החזון שלי: לפתח ולהעצים את מקומה של הקינסיולוגיה החינוכית בישראל, להגיע למגזר המשפחתי, למערכות החינוך והמגזר העסקי ולהגביר את השילוב ושיתוף הפעולה בין ענפי הקינסיולוגיה השונים.

ייצוג בינלאומי:

  • בשנת 1986 הבאתי את שיטת מוח אחד ארצה ושימשתי כנציגת שיטת "מוח אחד בארץ בשנים 1987-1994

כיום אני מייצגת את:

  • קובי סכספורט מהולנד – גן של אפשרויות המרכז הבינלאומי לקינסיולוגיה וחינוך
  • שרון פרומיסלו מקנדה – יצירת שילובים בין המוח והגוף
  • ג'נט פרימוסט – נציגת העמותה הבינלאומית – Education Kinesiology/Gym International

הכשרה: מוח אחד, מסלול קינסיולוגיה חינוכית, קינסיולוגיה התפתחותית (הולנד), קינסיולוגיה נוירו-התפתחותית (התפתחות התנועה ורפלקסים ינקותיים וארוכי טווח), יצירת שילובים בין המוח והגוף (קנדה), הליכה אינסופית– פיתוח אינטליגנציות מרובות, NLP Practitioner(אוניברסיטת בן גוריון ו- ICNLP), הנחיית קבוצות – מכון מעגלים.

קורסי הסמכה בינלאומית להדרכה: מגע בריאות, מוח אחד – Three in One concept, קינסיולוגיה התפתחותית, תרגילי מוח,מעגלי ראיה, יצירת שילובים בין המוח והגוף , חשיבה ולמידה יצריתית.

עדנה שפירא 052-6340028

ednash@inter.net.il

אתר הבית: www.combination.co.il

Brain Gym is a registered trademark of the Educational Kinesiology Foundation / Brain Gym International